RSS
poniedziałek, 20 października 2014
Komisarz i rolnicy
Nasz człowiek, komisarz Dominik w UE obcina rolnikom dotacje. Dołącza do negatywnie zakręconego ministra rolnictwa. Oby tak dalej, a po ziemniaki wyślemy do Ameryki, polskiego Kolumba, który czasowo jest marszałkiem Sejmu.
22:14, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Fabryka kłamstw
Bagatela. Badania Eurostatu i GUS-u na temat liczby Polaków różnią się tylko o 2 miliony. Kto pisze prawdę, a kto zmyśla. Spytajcie Dorna, on zna się na bajkach.
22:01, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Białe ręce
Mój ojciec przed wojną zdobył dyplom inżyniera. Na Uniwersytecie, w Wilnie. Został agrobiologiem. Bo miał białe ręce. Do Białegostoku wlazła Armia Czerwona. No i wezwał go urząd pracy. Mianowali go naczelnym architektem. W dowodzie napisali, że się urodził w Związku Radzieckim, mimo, że to była Polska. Pół roku koledzy architekci rysowali za niego. Musieli. Bo każda odmowa oznaczała wtedy sabotaż. Wschodnia granica znowu robi się gorąca. Czy warto myć ręce?
13:25, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Frajer
Rolnik z Wiejskiej nazwał rolników frajerami. Cham. A podobno minister. Chłop umie liczyć. Woli mniejsze, ale pewne pieniądze. Lepszy wróbel w garści niż obietnice na dachu.
12:44, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 października 2014
Film
Popiełuszko. W kinie. Nowa wersja Pasji. Wiele tajemnic. Czy Judaszem był jego kierowca? Skoro była decyzja- zabij- czemu go torturowano? Było stalinowskie przesłuchanie. Potrzebna była nowa ofiara,żeby ludzie szybciej zapomnieli o zamachu na Pl. Św. Piotra.
12:37, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Psy ogrodnika
Igor Mitoraj odszedł. Wielki, europejski artysta. W naszym kraju przezroczysty. Krytycy z bielmem na oczach czasem raczyli zarzucać mu plagiat. Inni milczeli. Na pogrzebie we WŁOSZECH NIE POJAWIŁ się minister kultury, ambasador. Nikt nie wysłał nawet stosownego listu. Bo jest u nas tylko jeden Europejczyk. Premier wszystkich piłkarzy. Za chwilę ogrodnik brukselskich salonów.
11:52, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 października 2014
Kanalie
Pudelek, czyli chory na głowę sęp burdelowy podał już 16 lipca, że Ania Przybylska nie żyje. I co gorsza, upiera się, że nic się nie stało. Pora już by takie kanalie krokodyle zjadały jak bakalie.
11:55, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Wielki Łowczy
Medale naszych sportowców i posadę Wielkiego Ogrodnika w Brukseli nasz ciągle niedoceniony Łowczy określił jako ekscesy. Czeka na dalsze.
11:42, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Błazen
Nie można uprawiać polityki na kolanach. To co wyprawia ostatnio Pal to czysta żenada. Nie wyszło. Baj! Wygląda na to, że prostytucja to jednak uczciwy zawód. I moralny.
10:38, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 października 2014
Nastolatka
Dziewczyna z Pakistanu dostała pokojową nagrodę Nobla. Walczyła o prawo do edukacji dziewcząt. Z tego powodu fanatyczni mężczyźni omal jej nie zabili. Nie parytety jako przywileje dorosłych kobiet, a edukacja dzieci obu płci na jednakowym poziomie. Matematyka i inne nauki ścisłe są bowiem bezpłciowe.
16:04, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 28