RSS
sobota, 20 września 2014
Łza
Rząd pośpieszny nadjeżdża. Muzykanci z Bremy. Stary, czysty podobno jak łza, udaje się w siną, a może tęczową dal. Łzy łajdaków podobne są do łez kominiarzy.
13:42, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 września 2014
Dmuchawce
" Pierwszą ofiarą wojny, jest prawda." Nasz minister, a też od godziny wicepremier, ogłosił. Nie ma na Ukrainie polskiej broni. A tu zdjęcia czołgu nadesłane z Kijowa. No masz, nasz. Wielka polityka jest niby okulary od słońca. Przesłania fakty.
11:21, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 września 2014
Oblewanie
Jako student, latem, pracowałem sezonowo w PZU. Byłem likwidatorem szkód rolnych. Mieszkałem na tzw. prywatnych kwaterach. Raz pod Łowiczem. W sobotę, w wielki upał, piłem wódkę ze swoim gospodarzem. Chłodzoną w studni. Nie było lekko. Narzekałem na gorąc. Do czasu. W pewnej chwili syn gospodarza zakradł się z tyłu. I wylał na mnie całe wiadro lodowatej wody. Studnia była głęboka. U nas tak zawsze. Powiedział gospodarz. Piliśmy dalej.
15:17, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Sen
Bogacz,który przypadkiem został prezydentem Ukrainy, opowiada Niemcom, że turysta Putin w dwa dni dojdzie do Warszawy. Czyżby ten Rosjanin miał tak długie nogi?
11:33, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Dar nad dary
Głowa kościoła prawosławnego w Rosji dostała w prezencie jednoosobowy myśliwiec. Był to rewanż za ikonę. Będzie nim latał na audiencję do Pana Boga. Jak długo będzie życzliwym doradcą Putina, ma zapewnione miękkie lądowanie.
11:11, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Cud
W Petersburgu jeden z kandydatów do Rady Miasta uzyskał wynik: 105% poparcia. To jest dopiero demokracja. Głosują nawet duchy.
10:42, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 września 2014
Rozmnażanie
Jutro Szkoci zdecydują czy chcą być samoistnym organizmem. Małe jest słabe. I co z bronią atomową, która to u nich zalega? Zrezygnują,jak kiedyś Ukraina. Co z funtem, wspólnotą unijną, z której wypadną? Może przed modnym trendem uratuje ich legendarne skąpstwo. Tego im życzę.
12:09, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 września 2014
Dym
Religie od zawsze służyły za zasłony dymne. Islam, prawosławie i inne. Za plecami radykałów kryją się chciwość i arogancja świeckich władców świata. Tolerancja to towar, który źle się sprzedaje. Bo,nie idą wtedy kamizelki kuloodporne.
16:45, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Straszyciel
Polityczny pies,aktywny członek Dumy rosyjskiej grozi, że Polska zniknie z powierzchni ziemi. I co? Nikt u nas nie reaguje. Proponuję na początek zamknąć przejście w tzw. małym ruchu granicznym. Będzie mniej gangsterów, handlarzy i idiotów. Naszych dyplomatów trzeba wysłać na kurs barmanów. Może nauczą się jak się robi koktajle. Byle, nie Mołotowa.
16:14, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
Solista
Byli prezydenci licytują się w strzelaniu gaf. Wielki Elektryk długo był na prowadzeniu, ale oto, zdecydowanie wyprzedził go Wielki Pijak. W Kijowie dał popis wokalny, śpiewał hymn radziecki i rosyjski. Oczy miał zmrużone, pewnie z samozachwytu.
10:34, leszek.wiecko
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 25